O firmie

Firma Auto-Lakus funkcjonuje na rynku motoryzacyjnym od 1985. Początkowo jako zakład balcharsko lakierniczy, a obecnie jako autoryzowany salon sprzedaży i serwis samochodów SUZUKI, MITSUBISHI i KIA. Od samego początku istnienia rozbudowywano infrastrukturę oraz inwestowano w nowe urządzenia. W 1992 r powstała pierwsza autoryzowana mieszalnia lakierów firmy PPG w Suwałkach. W 1996 roku siedzibę firmy przeniesiono do nowego obiektu przy ul. Północnej z pięcioma halami i stanowiskiem do napraw blacharskich wyposażonymi między innymi w ramę do napraw karoserii firmy Unicar oraz lakiernię z kabiną lakierniczą firmy Lagos. Stworzono również stanowisko diagnostyczne do komputerowego pomiaru geometrii kół z urządzeniem GTI Geomaster oraz stanowisko do napraw mechanicznych z podnośnikiem dwukolumnowym i urządzeniami do wymiany olejów. W 1997 roku podpisano umowę z DAEWOO-FSO w Warszawie oraz Daewoo w Lublinie na naprawy gwarancyjne blacharsko-lakiernicze. W 1999 stworzono stanowisko rzeczoznawcze świadczące usługi w zakresie ocen stanu technicznego pojazdów, kalkulacji napraw i wycen wartości pojazdów. Podpisano również umowy na naprawy gwarancyjne blacharsko-lakiernicze samochodów sprzedawanych przez dealerów: OPLA, SKODY, FORDA i PEUGEOTA.

W 2001 roku w nowo zakupionym obiekcie w centrum miasta uruchomiono hurtownię Auto Części dostarczającą części blacharskie na suwalski rynek. W 2002 rozszerzono asortyment hurtowni o części mechaniczne, szyby, tłumiki i elektroniczne systemy zabezpieczenia pojazdów. Uruchomiono również drugą mieszalnię lakierów PPG. W drugim kwartale 2003 roku uzyskano autoryzację firmy Mitsubishi na serwis i sprzedaż samochodów tej marki. W połowie 2004 roku podpisano umowę na sprzedaż i serwis samochodów Kia w nowo wybudowanym obiekcie o powierzchni ok. 700m2. W 2011 roku podpisano umowę z Suzuki Motor Poland.
W 2005r wdrożono system zarządzania jakością ISO: 9001-2000.
W drugim kwartale 2006 uruchomiono sprzedaż i serwis skuterów, motocykli i quadów. W chwili obecnej oferujemy 26 modeli skuterów, 16 modeli motocykli i 15 modeli quadów.